Łazienka ze smoczą łuską

Łazienka to bardzo często niewielkie pomieszczenie, które musi pomieścić wiele elementów a co za tym idzie faktur. Mamy tu najczęściej błyszczące lub/i matowe kafle, transparentne ale połyskujące szkło, wyrazistą biel ceramiki, lustra i odbijające jak lustro powierzchnie chromowane. Te wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać, żeby łazienka była jednym z tych pomieszczeń, w których chce się przebywać. W końcu spędzamy w niej zazwyczaj sporo czasu.

Jeśli decydujemy się na zastosowanie wyrazistych kafli, pamiętajmy, żeby były one wyeksponowane a pozostałe elementy stanowiły dla nich tło, nie rywalizowały z nimi.

Jako uzupełnienie mozaiki o kształcie smoczych łusek w projekcie użyliśmy kafli szarobeżowych z kolekcji Enya (Paradyż) w dwóch odcieniach (bianco i grafit). Na podłodze Rino Grys Gres. Pamiętajmy, że (jeśli jest taka możliwość) najlepiej łączyć kafle jednego producenta, mamy wówczas gwarancję, że kolory będą do siebie pasować a fachowiec układający je w naszej łazience nie będzie ciosał nam kołków na głowie, że są różnej grubości, nierówne, mają inaczej wykończone krawędzie i w ogóle nie da się ich ułożyć.

Na dekoracyjny pas z zielonej mozaiki wykorzystaliśmy płytki „Smocza Łuska” w kolorystyce Manawa z kolekcji Dekor-kafle. Ale podobne możecie znaleźć np. w kolekcji firmy Adrea. Ponieważ koszt takich, ręcznie robionych płytek, nie jest mały – na prośbę inwestora – staraliśmy się, żeby powierzchnia nie była zbyt duża ale w bardzo widocznym miejscu. Dodatkowe podświetlenie na całej wysokości dekoru nie tylko zwraca na nie uwagę zaraz po wejściu do łazienki ale powoduje też wydobycie ich fantastycznej cieniowanej barwy.

Dodatek drewna – blat szafki, parapet i rama lustra – dodają łazience ciepła. Są kolejną fakturą użytą w małym wnętrzu ale nie koliduje ona z pozostałymi, raczej je dopełnia.

Ceramiczna umywalka stawiana na blat, w kolorze zbliżonym do mozaiki (Pakamera) i czarne lampy Luminex Calyx ze złotym środkiem to elementy dopinające całość wystroju.

Has one comment to “Łazienka ze smoczą łuską”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. I am extremely impressed together with your writing talents and also with the structure to your weblog. Is that this a paid topic or did you modify it your self? Anyway keep up the nice high quality writing, it is uncommon to see a great blog like this one these days.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.